Begunje, Slovenia (25 stycznia 2017) – Elan Skis to słoweńska marka z ponad 70-letnią tradycją, której całość produkcji znajduje się w Alpach. W tym roku, wraz z grupą projektantów i inżynierów wzorcujących w ramach projektu Elan W’s Studio Collective, wypuszcza spod igły najlżejsze na świecie narty przeznaczone dla kobiet – Elan Delight Prime.

Delight Prime, ważące niespełna 2.490 g narty (waga pary bez wiązań przy długości 152 cm), to dziś najlżejszy, dostępny na rynku damski model z serii All-Mountain. W kolekcji dostępne są cztery wersje Delight, w których Elan zastosował sprawdzoną technologię Slim Shape. Wspomniany patent umożliwia tworzenie nart o cienkim profilu i niskiej wadze, lecz bardzo dużej wytrzymałości.  

Zgodnie z założeniem projektantów, powstać miał model łączący pozornie wykluczające się cechy: z jednej strony bardzo lekki, z drugiej solidny i wytrzymały. Czy i jak udało się osiągnąć wspomniany cel? Z pewnością tak. Optymalny flex (duża sztywność poprzeczna), lepszy przekaz energii z buta na krawędzie nart oraz poczucie kontroli i równowagi to główne cechy wyróżniające Delighht. Co więcej, dzięki technologii Early Rise Rocker (profil rocker na dziobach i piętkach nart), narty lekko i łatwo inicjują skręty.

Kolejnym, stosowanym w damskich modelach nart patentem jest technologia Tubelight Wood Core polegająca na wykorzystaniu w konstrukcji wykonanych z włókna węglowego prętów, rurek, które umieszczone są wzdłuż ich obrysu. Rozwiązanie to sprawia, że narty w skręcie są bardzo stabilne i sprężyste.

“Na początku staraliśmy się znaleźć rozwiązania umożliwiające obniżenie wagi nart, co ułatwiłoby Paniom ich transport, niemniej jednak, w krótce uświadomiliśmy sobie, że nie do końca o to chodzi”, komentuje Melanja Šober, dyrektor ds. produktu w segmencie zimowym. “Postanowiliśmy zatem zredukować materiał w strefach, gdzie nie jest potrzebny, a dołożyć tam, gdzie jest to kluczowe, by zbudować mocne i solidne narty. Tak więc, naszym celem nie było wyłącznie obniżenie wagi, lecz stworzenie nart gwarantujących najwyższy poziom jazdy”.

Narty z damskiej kolekcji Elana firmowane są znakiem firmowym studia projektowego Elan W Studio. Jego skład tworzy liczne grono zawodniczek oraz uprawiających narciarstwo z pasją amatorek, które spędzając wspólnie wiele godzin w biurze i na stoku, przekłuwają wiedzę i doświadczenie w innowacyjny, zaawansowany technologicznie sprzęt. W efekcie ich współpracy z inżynierami i designerami firmy Elan, na sklepowe półki trafiają najwyższej jakości produkty.

Zresztą, przekonajcie się same…

Więcej informacji na temat Elana znaleźć można pod adresem: www.inasport.pl   www.elanskis.com.

 

Elan - kim jesteśmy?

Słoweńska marka z siedzibą na obrzeżach Bled, która od ponad 70 lat tworzy najwyższej jakości sprzęt narciarski. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu produkuje narty doceniane i poszukiwane w większości, nie tylko europejskich krajów. Co rok, spod igły Elana wychodzą coraz lepsze, bardziej zaawansowane technologicznie narty, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i czołowe lokaty zajmowane w międzynarodowych testach sprzętu. Więcej informacji na temat Elana pod adresem: https://www.elanskis.com/en/