Begunje, Słowenia (25 stycznia, 2017) Elan Skis to firma z ponad 70-letnią tradycją produkująca wszystkie narty w Alpach. Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia, Elan wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie – technologię 4-Dimensional. Wykorzystana w męskich nartach technologia Elan Amphibio 4-D sprawia, że modele, z tak lubianej i popularnej serii All-Mountain, nabierają zupełnie nowego wyrazu: poruszają się z niezwykłą wręcz płynnością, są bardzo stabilne i błyskawicznie oddają wkładaną w ich prowadzenie siłę. Mówiąc krótko, na sklepowe półki wjeżdża najwyższej jakości sprzęt, który odnajdzie się w każdych warunkach i w każdym terenie. 

W nadchodzącym sezonie zimowym 2017/2018 Elan wprowadza na rynek model Amphibio 16 Ti2, narty w konstrukcji których wykorzystuje m.in. technologię Amphibio 4-D. Doskonałe trzymanie krawędzi, poczucie kontroli i wyjątkowa jakość jazdy – tak doskonałe parametry udało uzyskać się, dzięki specyficznej budowie dziobów, piętek, lewej i prawej krawędzi.

Jedną z wyjątkowych cech Amphibio 16 Ti2 jest połączenie w konstrukcji jednej narty dwóch profili: camber i rocker. Zastosowany po wewnętrznej stronie camber wpływa na bardzo dobre trzymanie krawędzi, precyzję i stabilność jazdy. Zewnętrzna krawędź ma profil rocker, co przekłada się na szybką inicjację skrętu i błyskawiczne przejście z krawędzi na krawędź. Dzięki tak specyficznej konstrukcji rozróżniamy prawą i lewą nartę.

Kolejnym, zastosowanym w konstrukcji Amphibio 16 Ti2 patentem, jest convex, czyli wykonane z podwójnej warstwy tytanu wypukłe elementy umieszczone na dziobach nart. Rozwiązanie to sprawia, że narty płynnie i dynamicznie wchodzą w skręt. Na piętkach znajdziemy natomiast concave – wklęsłe elementy, dzięki którym narty płynnie wykańczają skręt i nie wymykają się spod kontroli.

Czterowymiarowa konstrukcja i wykorzystanie tytanu nie tylko wpływa na większą sztywność poprzeczną i stabilność, ale również na niższą wagę (narty są o 10 proc. lżejsze) oraz skutecznie redukuje szkodliwe wibracje o 30 proc.

Elan Amphibio 16 Ti2 to najwyższej jakości model, którego parametry umożliwiają wycinanie zarówno długich, precyzyjnych łuków, jak i szybką, dynamiczną jazdę krótkim skrętem. Mówiąc krótko, to prawdziwa bomba energetyczna. 

Więcej informacji na temat technologii Amphibio 4-D można znaleźć pod adresem:

www.inasport.pl

www.elanskis.com

 

Elankim jesteśmy?

Słoweńska marka z siedzibą na obrzeżach Bled, która od ponad 70 lat tworzy najwyższej jakości sprzęt narciarski. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu produkuje narty doceniane
i poszukiwane w większości, nie tylko europejskich krajów. Co rok, spod igły Elana wychodzą coraz lepsze, bardziej zaawansowane technologicznie narty, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i czołowe lokaty zajmowane w międzynarodowych testach sprzętu. Więcej informacji na temat Elana pod adresem: https://www.elanskis.com/en/